Halloween nie je tradičnou slovenskou zábavou. Ale svoje publikum si už našiel aj na našom území. Deti zatiaľ neposielame po sladkosti k susedom, ale sem tam sa radi prezlečieme za strašidlá a tvárime sa, že sa toho trochu aj bojíme. K strašidelnej žúrke patrí aj náležité občerstvenie. Ak už máte pavúčie jednohubky a chlebíčky s delikátnou plesňou, treba sa zamyslieť aj nad tým, čo čarodejniciam a Frankensteinom nalejete. Tu je zopár tipov na strašidelné drinky, ktoré vám možno prídu vhod…

Jedovaté jablko

V tomto prípade budú hlavnou indrienciou zázračného drinku jedlé trblietky. Dajte si pozor na to, aby boli naozaj jedlé. Nechcete predsa niekomu ublížiť! Zmiešajte ich v shakeri s jablkovým pivom, whiskey, brusnicovým džúsom a grenadínou a ľadom. Výsledkom bude tento zaujímavý žiarivý drink, ktorý sa výborné hodí napríklad do pohárov Sandra!

Ultra drinčok

Ak doma vymeníte žiarovku za UVčko, potom dokážete divy. Stačí vám k tomu tak obyčajná ingrediencia ako je tonic. Napríklad zmiešaný v pohári Grace s ginom, citrónovou šťavou a grenadínou.

Čierna margarita

V tomto prípade bude hlavnú úlohu zohrávať čierny kryštálový cukor. Môžete si ho pripraviť dopredu za pomoci potravinárskych farieb. Potom ním zdobíte okraj pohára Ideal a namiešate čarodejnícku margaritu. Z citrónovej šťavy, tequilly, pomarančového likéru a červeného, modrého a čierneho potravinárskeho farbiva.

Na dravie… a bububu!

Partneri